آشنایی با پایگاه اطلاعات صنعتی ایران

با سلام
در سال 78 در استان مرکزی شهر اراک جهت توسعه صنعت استان و افزایش ارتباط بین صنایع استان طرحی پژوهشی بنام «پایگاه اطلاعات صنعتی استان مرکزی» توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اراک تعریف شد و با همکاری استانداری مرکزی، سازمان صنایع و معادن و شرکت های تولیدی صنعتی استان منجمله پتروشیمی اراک، شرکت آلومینیوم ایران، ماشین سازی اراک و ... اجرا گردید.

این طرح یک بانک اطلاعاتی از صنایع استان بر روی اینترنت با دامنه Industryinfobase.ir بود که بعدآ به vic.ir تغییر کرد. طرح پایگاه اطلاعات صنعتی استان مرکزی سپس بر اساس تصمیم سهامداران، به کارشناسان طرح جهت توسعه واگذار گردید .

توسعه پایگاه اطلاعات صنعتی استان مرکزی که به نام پایگاه پایگاه اطلاعات صنعتی ایران تغییر نام داد بود با فراز نشیب بسیار تا سال 88 ادامه پیدا کرد و پس از آن توسعه آن متوقف شد. از آنجا که هنوز علی رغم توسعه فناوری اطلاعات در ایران، بانک اطلاعاتی که بتواند نیاز کاربران را رفع نماید، وجود ندارد مدیریت سایت در نظر دارد با رویکرد جدید و رفع نواقص نسخه قبلی و ارائه امکانات و ابزار های کاربردی و مفید، پایگاه اطلاعات صنعتی ایران را فعال تر نماید.

لذا به عنوان اولین ابزار این پایگاه نرم افزار تحت وب « مدیریت ارتباط با مشتریان» با نام تجاری چشم عقاب EAGLE EYE ارائه گردید.

نرم افزار « مدیریت ارتباط با مشتریان» حاصل تجربه 10 سال فعالیت در زمینه فروش و بازاریابی کارشناسان پایگاه اطلاعات صنعتی می باشد. این نرم افزار با توجه به شرایط و ویژگی های بازار ایران طراحی گردیده است. مزیت این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزار های مشابه داشتن بانک اطلاعات مشتریان بالقوه پایگاه اطلاعات صنعتی ایران است.

علی عبدلی مدیر پایگاه اطلاعات صنعتی ایران